Meslekler , Mimarlık


Ali Kutlu

Hendek ilçesi Bıçkı Atik köyünde 6 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha 3 yaşındayken babasını kaybetti. İlk , ortaokul ve liseyi Hendek'te , ön lisans İnşaat Teknikerliğini Afyon Üniversitesinde ve Mimarlık Fakültesini de İstanbul Maltepe Üniversitesinde tamamladı.

İş hayatına İstanbul'da çeşitli firmalarda çalışarak başladı . Ancak şantiyelerde çalışmanın zorluğu ve düzenli bir hayat istemesi sonucu memleketine döndü ve kendi işini kurdu ve halen inşaat sektöründe başarılı bir şekilde iş hayatına devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Ali Kutlu vakit buldukça kitaplar okuduğunu , iş dışı zamanlarda ailesi ile birlikte seyahat ettiğini ve hobi olarak da amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilendiğini belirtmiştir.

Mimarlık

Ali Kutlu Mimarlık mesleği ile ilgili olarak "Bazı insanlar her şeyini planlayarak yaparlar , ben de kendi yaşamımda ki işlerimi sürekli planlayarak yapıyorum. O sebeple özellikle şehirlerin planlanması , binaların ona uygun olması , estetik olarak insanların duygularına hitap etmesi açısından Mimarlık çok önem arz eden meslek gruplarından biridir. " şeklinde tanımlamaktadır.

Çocuklara ve gençlere ise ," Hayatta ne iş olursa olsun , daima yaptığınız işin en iyisini yapınız ve çok çalışınız ." şeklinde tavsiyeler de bulunmaktadır.

676 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör