Meslekler , Eczacılık

Özlem Coşkun Bahadırlar

Hendek ilçemize uzun yıllar hizmet veren Dr.Erol Coşkun beyin (Rahmetle ve saygıyla anıyoruz ) 3 çocuğundan biri olan Özlem Coşkun Bahadırlar Ankara'da doğdu. Babasının askerlik görevi sebebiyle daha 1,5 yaşındayken ailece Hendek ilçesine taşındılar.


İlk , Orta ve Lise tahsilini Hendek'te Üniversite eğitimini ise İstanbul'da Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamladıktan sonra memleketinde kendi Eczanesini açarak iş hayatına başladı ve halen başarılı bir şekilde de iş yaşamına devam etmektedir.

Özlem Coşkun Bahadırlar , Eczacılık mesleğini seçmesinin sebebini ise "Babam Hendek ilçemizin eski hekimlerinden olup , hayatını ilçemiz halkının hizmetine adamış biriydi ve sağlık sektöründe bir branş seçmemin sebebi ise babama olan hayranlığımdı" şeklinde belirtmiştir. Evli ve 1 kız çocuğu sahibi olan Özlem Coşkun Bahadırlar , uzun yıllardır Sakarya Eczacılar Odası Hendek Bölge Temsilciliği görevini de yürütmektedir.

İş dışı zamanlarda ise , hobi olarak kayak yapmayı , yüzmeyi , kitap okumayı , Goblen tablo işlemeyi , bahçe işleri ile uğraşmayı sevdiğini ve ayrıca Hendek Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarına da aktif olarak katıldığını eklemiştir.

Eczacılık mesleği ile ilgili olarak Özlem Coşkun Bahadırlar "Eczacı olmak için Eczacılık Fakültelerinde ki 5 yıllık eğitimi başarı ile tamamlamak gerekmektedir. Eczacı , ilacın üretilmesinden , hastaya ulaştırılmasına kadar her aşamada bilgi sahibi olan bir kişidir. Okuldan mezun olduktan sonra , Üniversitelerde Eğitim kadrosunda , Kamu ve Özel hastanelerde , Kimya Sanayinde , İlaç Sektöründe ve de serbest Eczane açarak da bu mesleği icra edebilirler" şeklinde tanımlayarak , çalışabilme imkanları çok geniş olan bir meslek dalı olarak bu mesleği seçmek isteyen gençlerimize de önermektedir.

Özlem Coşkun Bahadırlar , "Gençlere , en büyük tavsiyem , anlamlı bir hayata sahip olmaya çalışsınlar.Sevdikleri işi arayıp bulsunlar , çok çalışsınlar. Asla vazgeçmesinler , zorluklar karşısında yılmasınlar. Kendi çıkarlarına ters düşse bile adil olmaktan ayrılmasınlar. Hayatta ne yaparlarsa yapsınlar ahlaklı olsunlar. Diğer insanlara , doğaya , tüm canlılara saygılı olsunlar . Bu dünyanın geçici olduğunu unutmayıp iyi bir iz bırakmaya , iyi bir insan olmaya çalışsınlar." şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.

1,027 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör