Meslekler , Doktorluk

Bahadır Bahadırlar


3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Bahadır Bahadırlar Afyon ili Çay ilçesinde doğdu. Babasının Mülki Amir olarak memleketin bir çok yerinde görev yapmasından dolayı , ilkokulu 4 ayrı okulda okumak zorunda kalmıştı. Ortaokulu Hendek'te liseyi ise İstanbul'da Kabataş Erkek Lisesinde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Zeynep Kamil Hastanesinde İhtisasını (Uzmanlığını) Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak tamamladı ve yaklaşık 20 yıldır Hendek Devlet Hastanesinde görev yaptıktan sonra da Tuzla Devlet Hastanesinde görevine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Evli ve 1 kız çocuğu sahibi olan Bahadır Bahadırlar , Fenerbahçe Spor Kulübü Asli Üyesidir.

İş dışı zamanlarda ise , hobi olarak kayak yapmak , briç oynamak ve keman çalmak gibi faaliyetlerde bulunduğunu belirtmiştir.

Bahadır Bahadırlar , Hekimlik (Doktorluk ) mesleğini " Hekimlik benim mesleğim ,bu mesleğe ulaşmak için 21 yıllık uzun ve meşakatli bir eğitim sürecinden geçmek gerekiyor. Mesleğinize bağlı ve fedakar olduğunuzda isminizin başına koyacağınız ve ölünceye kadar gururla taşıyacağınız Dr. ibaresi her zaman gurur kaynağınız olacaktır." şeklinde tanımlayarak , bu mesleği seçmek isteyen gençlerimize de önermektedir.

Çocuklara ve gençlere ise "Bir hayalleriniz ve hedefleriniz olsun ve o hedef için çabalayın" şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.

930 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör