Mavi Kurtlar Efsanesi

En son güncellendiği tarih: Mar 19


Hendekspor Çukur Taraftar Grubu Lideri İbrahim Yeşilyurt

Şehrinin takımına sahip çıkmak için yola çıkanlardan biri olan İbrahim Yeşilyurt , Çukur Taraftar Grubunun kuruluşunda ki öncülerden biri olmuş aynı zamanda da Hendekspor Yönetimine de girerek takımının her zaman yanında olabilmeyi seçerek sorumluluk almış ve şehrine ve takımına yakışan bir şekilde de büyük bir çoşkuyla ve inançla da çalışmaya devam etmektedir. Hendekspor Çukur Taraftar Grubu Lideri ve Hendekspor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yeşilyurt ile ilgili bu yazımı da bu duygu ve düşüncelerim ile birlikte sizlerin görüşlerinize sunuyorum.

Trabzon ilinden gelip Hendek İlçesine yerleşen bir ailede 1981 yılında doğdu. İlk , orta ve lise tahsilini Hendek ilçesinde tamamladıktan ve vatani görevini yaptıktan sonra iş hayatına başladı ve halen de özel sektörde bir firmada çalışmaktadır. Hendekspor altyapıda da 10 yıl futbol oynayan evli ve 2 çocuk sahibi olan İbrahim Yeşilyurt aynı zamanda da Hendekspor Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hendekspor taraftarlığının küçük yaşlardan itibaren başladığını ve ilk günkü gibi aynı heyecan ve çoşkuyla da devam ettiğini söyleyen İbrahim Yeşilyurt " Çukur Grubu , benim ve Selman Özkılınç'ın taraftar temsilciliğimizde , Fatih Sunman ve Sinan İskefiyeli'nin destek ve katkıları ile birlikte Hendekspor Başkanları Zafer Çakmak ve Sadettin Meraklı ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün de davet edilerek tanıtım amacıyla kahvaltı programı düzenlenmesi gibi faaliyetler sonucunda 2016 - 2017 sezonunda kurulmuştur " olarak Çukur Grubunun kuruluşunu da bu şekilde açıklıyordu.

"Taraftar demek , kıran , döken taşkınlıklar yapan ve çevresine zarar verenler değildir. Taraftar demek tribünde olanları maç bittikten sonra devam ettirmeyen ve dur denildiğinde de durmasını bilenlerdir" olarak taraftarlığı bu şekilde tanımlayan İbrahim Yeşilyurt "Bir dayanışma içerisinde birbirini kollayan , birbirlerine yardım eden bir taraftar grubuyuz" olarak da Çukur Grubu ile ilgili duygu ve düşüncelerini de bu şekilde ifade ediyordu.

" Mavi Kurtlar olarak , kar , kış , uzak , yakın demeden her zaman Hendeksporumuzla birlikte olduk , onlarla ağladık , üzüldük , onlarla sevindik ve güldük" şeklinde Çukur Gurubu ile ilgili açıklamalarda bulunan İbrahim Yeşilyurt daha sonra da "Mavi kurtlar Hendekspor'un bir markası olacaktır. Bizlerde bu şanlı ve şerefli markayı gözümüz gibi koruyacak , ona çok iyi bakacak ve gelecek nesillere de ulaşmasını sağlayacak bir taraftar grubu olacağız " şeklinde de konuşarak , Mavi Kurtların misyon ve değerleri ile vizyonuna ilişkin de bizlere bu bilgileri veriyordu.

" Mavi Kurtların , eğitimli ve bir beyefendi gibi davranan , şehrine ve takımına sahip çıkan , örnek bir model olacak şekilde ona yakışan ve yeri geldiğinde de takımı için her türlü mücadeleyi verebilecek kararlılıkta olan cefakar ve vefalı taraftarlarımız olabilmesi için , gerekli planları yapmaktayız ve ileri ki aşamalarda da bir dernek çatısı altında toplanma gibi düşüncelerimiz de bulunmaktadır" şeklinde de Çukur Grubu olarak geleceğe yönelik düşüncelerini de bu şekilde ifade ediyordu.

" Çukur Taraftar Grubumuz olarak sloganlar ve marşlar hazırladık ve maçlar başladıktan sonra da tribünlerde hep birlikte büyük bir çoşkuyla ve büyük bir heyecanla söyleyeceğiz" olarak konuşan İbrahim Yeşilyurt slogan ve marşları ise aşağıda belirtildiği şekilde bizlerle de paylaşmıştır.


Mavi siyah Hendek

Mavi siyah oley

*****

Mavi Kurt sahaya , üçlü çek havaya

Oley , Oley , Oley

*****

Buraya Buraya Mavi Kurtlar Buraya

****

Şampiyon ....Şampiyon

*****Şampiyonluk yolumuz

Sevdamız Hendek

Uğrunda çekildi bunca yıl hasret

Mavi siyah olacak her yer seninle

İnanırsak bu sene olur o seneNe diğer renkler

Mavi siyah bizlere yeter

Hendek bizim sevdamız

Bu sevda herkese yeter

Bu sevda bizlere yeter

*****Çocuklar inanın , inanın çocuklar

Mavi siyah göreceğiz güzel günleri

Olacak o sene inanırsak bu sene

Oluruz sampiyon bizde yine seninle

*****

Sen Hendeksin Sen bizimsin

Sen her zaman kalbimizdesin

Sen nerede biz orada

Feda olsun canımız sana


Bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen , her zaman yanımızda ve bizden biri gibi olan Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu ve Kulüp Başkanımız Adil Karabulut' a da hem şahsım hemde tüm Mavi Kurtlar adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı da bu vesile ile sunuyoruz.


Sapanca sen biliyorsun

Yenildikçe ağlıyorsun

Kupaları alınca biz

Neden büyüksün sen

Diyemiyorsun

*****

Karasu sen korkuyorsun

Biz gelince titriyorsun

Ara sıra horozlanıp

Sonra neden kaçıyorsun


İbrahim Yeşilyurt "Akyazı Taraftar grubu ve Serdivan Taraftar grubu ile çok güzel ilişkilerimiz bulunmakta zaman zaman bir araya gelmekteyiz. Maç öncesi ve sonrasında birbirlerimizi her iki taraftar gruplarının şanlarına ve şereflerine yakışan bir şekilde ağırlamakta ve uğurlamaktayız" olarak dost ve kardeş takımları "Sapanca ve Karasu Taraftar gruplarıyla da tatlı bir rekabetimiz de bulunmaktadır" olarak da ezeli rakiplerini de bu şekilde açıklamaktadır.


1,559 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör