Mahallelerimiz , Yukarı Hüseyin Şeyh


Sakarya ili Hendek ilçesi Yukarı Hüseyin Şeyh Mahallesi , Trabzon İli Akçaabat , Yomra , Maçka ilçeleri ile Artvin İlinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 700 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Muammer Kaynak Küçük Sanayi Sitesinde Esnaflıktan emekli olup çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Şehit Mahmut Bey , Atike Hanım ve Nuriye Mahallesinde ki okullar da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise ve Üniversite mezunları oranı ise toplamda %90 dır. Mahallenin gelir kaynağı yıllık 750 ton ile Fındık dır. Mahallede yaşayanların % 80'i fabrikalarda çalışmaktadır. Mahallede Mısır ve sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için üretilmektedir.

Mahallemizde 150 adet büyükbaş hayvan ile 20 adet de küçükbaş hayvan bulunmakta , süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Ayrıca 1 adet de Tavuk Çiftliği bulunmaktadır. Mahallemizin ilçemize uzaklığı 2 km olup seyahat süresi yaklaşık 5 dakika sürmektedir.


823 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör