Mahallelerimiz , Uzuncaorman


Sakarya ili Hendek ilçesi Uzuncaorman Mahallesi , Gürcüler , Abazalar , Çerkezler , Muhacirler , Karadeniz - Gümüşhane , Rize ve Trabzon- ile Erzurum ve Doğu İllerinden gelenlerin yaşadığı bir mahallemizdir. 1500 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Mehmet Civelek , SSK'dan Emekli ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 3 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , Kargalı Hanbaba , Yayalar , ve Hamitli Mahallelerindeki çocuklar ile birlikte Mahallede ki İlkokul ve Ortaokul da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları oranı % 100 ve Üniversite mezunları oranı ise % 40 dır.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 100 ton Fındık dır. Ayrıca 600 adet Büyükbaş ile Hayvancılık yapılmakta , 1 adet Tavuk Çiftliği ile birlikte 1 adet At Çiftliği ve 1 adet de Köpek Eğitim Çiftliği bulunmaktadır. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Ayrıca Fidecilik ve Searacılık da Ticari olarak yapılmaktadır.

Mahalle Muhtarı Mehmet Civelek'in çabalarıyla Mahallemizde bir Kütüphane bulunmakta ve kurulu olan Kamera Sistemiyle de Mahallemiz güvenli bir mahalle olma özelliğini de taşımaktadır. Mahallemiz ile ilgili bilgiler veren Azalarımızdan Mustafa Atmaca Beye de ayrıca teşekkürlerimizi iletiriz.

Mahallemizin İlçemize uzaklığı 9 km olup seyahat süresi yaklaşık 15 dakika sürmektedir.432 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör