Mahallelerimiz , Sarıyer

En son güncellendiği tarih: 8 Eyl 2020


Sakarya ili Hendek ilçesi Sarıyer Mahallesi , Karadeniz , Abaza ve Gürcülerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 600 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı İbrahim Ökten , Emekli ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Çamlıca Mahallesinde ki okullar da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları % 100 ve Üniversite mezunları oranı ise % 80 dir.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 250 ton ile Fındık dır. Mahallede Mısır ve sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 200 adet büyükbaş ve 150 adet de küçükbaş hayvan bulunmakta , süt ve süt ürünleri ile tavuk ve yumurtacılık ise kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizin ilçemize uzaklığı 10 km olup seyahat süresi yaklaşık 15 dakika sürmektedir.Mahallemizin tanıtılmasında tarafımıza yardımcı olan ve ağırlayan Sn.Resul Özne'ye teşekkürlerimizi sunarız.

845 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör