Mahallelerimiz , Hamitli


Sakarya ili Hendek ilçesi Hamitli Mahallesi , Artvin İlinden gelen Gürcüler ile Karadeniz İllerinden -Rize ve Trabzondan - gelenler ile Muhacirlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 650 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Mecit Denizci , SSK'dan Emekli ve Çiftçiliğe devam etmekte ve 3 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , Mahallede ki İlkokul da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları % 70 ve Üniversite mezunları oranı ise % 10 dir. Mahallenin gelir kaynağı yıllık 20 ton Fındık ile 20 ton Mısır dır. Mahallede Sebzecilik ile Meyvecilik de ticari olarak değil kendi ihtiyaçları için üretilmektedir.

Mahallemizde 350 adet büyükbaş hayvan ile hayvancılık , Kurbanlık , süt ve süt ürünleri olarak hem kendi ihtiyaçları hemde ticari olarak yapılmaktadır. Bunun yanında 2 adet de Tavuk ve Yumurtacılık Üretim Çiftliği bulunmaktadır. Mahallemizin İlçemize uzaklığı 6 km olup seyahat süresi yaklaşık 10 dakika sürmektedir.


449 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör