Mahallelerimiz , Hacimbey


Sakarya ili Hendek ilçesi Hacİmbey Mahallesi , Ordu ilinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 500 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Ömer Demir , çiftçiliğe devam etmekte ve 4 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Beylice Mahallesinde ki okulda eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise mezunları %100 , Üniversite mezunları ise % 10 dur. Mahallenin gelir kaynağı yıllık 150 ton ile Fındık olup , ayrıca Mahallede yaşayanların çoğunluğu ilçemizde İnşaat işlerinde çalışmaktadır.

Mahallede arıtma ve yeterince su olmadığı için bahçe ve sebzecilik istenildiği gibi yapılamamaktadır. Mahalle halkı tarafından kendi imkanları ile yapılan baraj ile 200 dönümlük arazideki yeni dikilen cevizlerin su ihtiyacı giderilmektedir. Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve tüketilmektedir.

Mahallemizde 180 adet büyükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Ayrıca 1 adet de Koyun Üretim Çiftliği de bulunmakta ancak şu anda üretim yapılmamaktadır. Mahallemizin ilçemize uzaklığı 11 km olup seyahat süresi yaklaşık 15 dakika sürmektedir.843 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör