Mahallelerimiz , Aşağı Hüseyin Şeyh


Sakarya ili Hendek ilçesi Aşağı Hüseyin Şeyh Mahallesi , Abhazya , Trabzon ile Artvin İli Arhavi ilçesinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahallemizdir. 200 kişinin yaşadığı Mahallenin , Hendek İlçemizin tarihindeki ilk Kadın Muhtar olan Şükriye Tatarhan Lise Mezunu olup , emekli ve çiftçiliğe devam etmekte ve 1 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki çocuklar , taşımalı sistem ile Beylice ve Yeşil Vadi Mahallelerinde ki okullar da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise mezunları % 80 , Üniversite mezunları ise % 60 dir. Mahallenin gelir kaynağı yıllık 20 ton ile Fındık dır.

Mahallede , Mısır ve sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil , kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 20 adet büyükbaş hayvan bulunmakta ve süt ve süt ürünleri kendi ihtiyaçları için üretilmekte ve çok az kısmı süt toplayıcılarına verilmektedir. Mahallemizin ilçemize uzaklığı 2 km olup seyahat süresi yaklaşık 5 dakika sürmektedir.


828 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör