Mahallelerimiz , Çamlıca


Sakarya ili Hendek ilçesi Çamlıca Mahallesi , Trabzon , Ordu ve Giresun illerinden gelenlerin çoğunluğunun yaşadığı bir mahalle olup , Merkez Çamlıca , Haraklı , Erenler ve Camili Mahalleri olarak toplamda 4 mahalleden oluşmakta ve yazın 4000 , kışın ise 3500 kişi yaşamaktadır.

Mahallenin Muhtarı Hasan Tunç , İnşaat İşleri ile birlikte Çiftçiliğe devam etmekte ve 2 dönemdir de Mahallenin Muhtarlığını yapmaktadır. Mahallemizdeki çocuklar , mahallede bulunan İlk ve Ortaokul da eğitim ve öğretim görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı , Lise Mezunları % 60 ve Üniversite mezunları oranı ise % 10 dur.

Mahallenin gelir kaynağı yıllık 2000 ton ile Fındık ve yıllık 20.000 ton ile Mısır dır. Mahallede sebzecilik ile Meyvecilik olarak da Elma , Armut , Erik , Üzüm , Kiraz da ticari olarak değil yine kendi ihtiyaçları için üretilmektedir. Mahallemizde 3 adet Büyükbaş Hayvan ve 2 adet de Tavuk Çiftlikleri bulunmaktadır.

Mahallemiz zengin su kaynaklarına sahip olduğundan , 11 Mahallenin su ihtiyacını karşılamakta ve ayrıca 3 adet de Su Fabrikaları bulunmaktadır.

Mahallemizde ki Sağlık Ocağında Doktor ve Ebe her gün olmakta ve ayrıca Eczane ile PTT de bulunmaktadır.

Gezi ve seyahat imkanları olarak Keremali Yaylası bulunmakta ve Trecking (Doğa Yürüyüşü) ile Kampçılık yapılabilmekte ancak konaklama imkanları ise bulunmamaktadır.

Mahallemizin ilçemize uzaklığı 12 km olup seyahat süresi yaklaşık 20 dakika sürmektedir.


829 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör