İlçemiz İş İnsanları , Mustafa Terzi

Babası inşaat işleri ile uğraşan 6 çocuklu bir ailede Trabzon İli Akçaabat İlçesinde doğan Mustafa Terzi , 7 yaşında iken ailesi ile birlikte Sakarya İli Hendek İlçesine gelerek buraya yerleştiler.

Orta Okul mezunu olan Mustafa Terzi küçük yaşlardan itibaren Babası ile birlikte inşaat işlerinde çalıştı. Daha sonra çeşitli inşaat firmalarında çalıştıktan sonra da 5 yıl önce Terzioğlu Yapı firmasını kurarak kendi iş yerinin sahibi oldu ve halen de başarılı bir şekilde işlerine devam etmektedir.

Terzioğlu Yapı Firması ile ilgili de Mustafa Terzi " Temelden çatıya kadar tüm inşaat işleri ile Müteahhitlerin inşaatlarının da tüm ince işçiliklerini , titizlikle ve özenli bir şekilde yapmaktayız." şeklinde bilgiler vermiştir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Mustafa Terzi , İş hayatına ilişkin olarak " İş hayatında en önemli şey ahlaklı olmak , çok çalışmak ve basamakları yavaş yavaş çıkmaktır" şeklinde İş ve Yaşam Felsefesini açıklamakta , Çocuklar ve Gençlere de "Mutlaka eğitimlerini tamamlamak , kitaplar okumak , kendini ahlaklı olacak şekilde geliştirmek , işine sahip çıkmak ve dürüst olarak çok çalışmak " şeklinde ki düşünce ve tavsiyelerini de iletmektedir.


1,491 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör