İlçemizin İş İnsanları

Osman Güney

9 kardeşli bir ailenin 8.çocuğu olarak Trabzon'da doğdu. 1 yaşında iken ailesi ile birlikte önce Hendek ilçesi Akova Mahallesine yerleştiler. Fakat kızkardeşinin trafik kazasından vefat etmesinden sonra Kalayık Köyü Ihlamur mahallesine taşındılar. 6 yaşında iken babası vefat etti. İlk , ortaokulu Hendek'te okurken aynı zamanda değişik işlerde çalışıyordu. Daha sonra Adapazarı'nda giyim , konfeksiyon ve mobilya mağazasında çalışmaya başladı.Evlendi ve 2 çocuk sahibi oldu. 12 yıl sonra aynı mağazayı devralarak kendi işinin sahibi oldu. Fakat daha sonra işyerini kapatarak Hendek'te kuyumculuk üzerine iş yeri açtı ve aynı zamanda fındık ticaretine de devam ediyordu. Sonraki yıllarda İnşaat İşlerine de başladı ve halen devam etmekte olup bunun yanında Cafe işletmeciliği işine de girdi. Oğlu Enes Güney ile birlikte ticaret hayatlarına istihdama da katkı sağlayarak başarılı bir şekilde devam etmektedirler.

Bir dönem siyaset ile de ilgilendi ve Milliyetçi Hareket Partisinde Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Halen Bayraktepe Derneği ve Kent Konseyi üyeliği de yapmaktadır. İş dışı zamanlarda vakit buldukça kitap okumakta , ailesi ile birlikte yayla seyahatleri ve Karadeniz turlarına katılmaktadırlar.

Osman Güney çocuklara ve gençlere "Mutlaka eğitiminizi tamamlayıp , kitaplar okuyarak kendinizi geliştiriniz , ticaret yaparken de ahlaklı ve dürüst çalışarak cesaretli şekilde hareket ediniz." şeklinde tavsiyelerde bulunmaktadır.


1,641 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör