İlçemizdeki Liselerimiz -1

En son güncellendiği tarih: 2 Tem 2020


Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Hizmetleri Alanı)

Toplam 19 öğretmen ve 170 öğrenci ile eğitim ve öğretim yapmaktadır.

Bölümler ;

-Hemşire Yardımcılığı

-Sağlık Bakım Teknisyenliği

-Ebe Yardımcılığı

Üniversite 2 yıllık girişlerinde Acil Tıp Teknisyenliği , Optisyenlik ve Laborantlık bölümleri için ek puan veriliyor. 11. ve 12.sınıflarda üniversite sınavlarına hazırlık amaçlı , matematik , fizik , kimya ve biyoloji gibi dersleri seçmeli dersler olarak eğitim verilmektedir. Ayrıca 12.sınıfta haftada 3 gün hastanelerde işletmelerde beceri eğitimi olarak staj yapmaktadırlar.

Okuldan mezun olanların üniversiteleşme oranı 2 ve 4 yıllık olmak üzere toplamda %40 civarında gerçekleşmektedir.

Osman Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Toplam 24 öğretmen ve 300 öğrenci ile eğitim ve öğretim yapmaktadır.

Bölümler ;

-Bilişim Teknolojileri

-Muhasebe ve Finansman

-Büro Yönetimi

-Ulaştırma hizmetleri

11. ve 12.sınıflarda üniversite sınavlarına hazırlık amaçlı , matematik , fizik , kimya ve biyoloji gibi dersleri seçmeli dersler olarak eğitim verilmektedir. Ayrıca 12.sınıfta haftada 3 gün işletmelerde staj yapmaktadırlar.

Okuldan mezun olanların üniversiteleşme oranı 2 yıllık okullarda %20 , 4 yıllık okullarda %1 olmak üzere gerçekleşmektedir.

Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Proje Okul olarak Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi (LGS sınavı ile öğrenci alınmaktadır.)

Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi Düz bölümüne sınavsız , Proje Okul olarak Fen ve Sosyal Bilimler bölümüne LGS sınavı ile öğrenci alınacaktır.2020-2021 Eğitim-öğretim yılında toplam 50 öğretmen ve yaklaşık 700 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam edilecektir. Bu yıl proje okul kapsamında Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak , LGS sınavı ile 60 öğrenci alınacak olup sadece erkek öğrencilere yurt hizmeti bulunmaktadır.İmam Hatip Lisesinde öteden beri 10.11 ve 12 sınıflarda Sözel, Eşit Ağırlık , Sayısal ve Dil Alanlarına öğrencilerin kazanımları ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirilmektedir.Üniversiteleşme oranı takribi % 35 - 40 civarında gerçekleşmektedir.

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Lisesi (LGS sınavı ile öğrenci alınmaktadır.)

Toplam 26 meslek 31 kültür öğretmen ve 480 öğrenci ile eğitim ve öğretim yapmaktadır. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümü olarak 30 öğrenci eğitim ve öğrenim görmektedir.

Bölümler ;

-Bilişim Teknolojileri ( Bilgisayar Teknik Servis , Programcılık , Bilgisayar Ağ İşletmenliği )

-Elektrik Elektronik Teknolojileri ( Elektrik Tesisat ve Pano Monitörü , Endüstriyel Bakım Onarım )

-Metal Teknolojileri

( Kaynakçılık )

-Mobilya ve İç Mekan Teknolojileri

- Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ( Güneş Enerjili Elektrik Üretimi ), LGS sınavı ile öğrenci almaktadır.

12.sınıflarda üniversite sınavlarına hazırlık amaçlı , matematik , fizik , kimya ve biyoloji gibi dersleri seçmeli dersler olarak eğitim verilmektedir. Ayrıca 12.sınıfta haftada 3 gün işletmelerde staj yapmaktadırlar.

Okuldan mezun olanların üniversiteleşme oranı AMP ( Anadolu Mesleki Programı ) % 8 olmak üzere gerçekleşmektedir. ATP ( Anadolu Teknik Programı ) 12.sınıfta tamamen üniversiteye hazırlık amaçlı kültür dersleri verilmekte ve öğrenciler 10. ve 11. sınıfta staj yapmakta olup öğrenciler ilk kez bu yıl üniversite sınavına girdiklerinden bu oran daha yüksek olabilir.

Hendek Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Toplam 12 meslek 15 kültür öğretmen ve 218 öğrenci ile eğitim ve öğretim yapmaktadır.

Bölümler ;

-Makina Teknolojileri ( CNC )

-Bilişim Teknolojileri ( Veri Tabanı Programı )

-Elektrik Elektronik Teknolojileri ( Endüstriyel Bakım Onarım )

-Tesisat Teknolojileri ( Yapı Tesisat , İklimlendirme Sistemleri )

12.sınıflar için üniversiteye hazırlık, diğer sınıf seviyelerinde ise derslere takviye amaçlı ücretsiz kurslar verilmektedir. Ayrıca öğrenciler 12.sınıfta haftada 3 gün işletmelerde staj yapmaktadırlar.

Okuldan mezun olanların üniversiteye yerleşme oranı %12 olarak gerçekleşmektedir. Mezun öğrencilerin kendi alanlarında işe yerleşme oranı %65'tir.

78 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör