İlçemizde ki Liselerimiz - 2Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Kız Meslek Lisesi )

48 öğretmen , 5 idareci ve 417 öğrenci ile eğitim ve öğretim yapmaktadır.

Bölümler ;

-Bilişim Teknolojileri

-Büro Yönetimi

-Moda tasarımı

-El Sanatları

-Çocuk Gelişimi

-Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

12.sınıflar için üniversiteye hazırlık, diğer sınıf seviyelerinde ise derslere takviye amaçlı Matematik , Fizik , Kimya , Biyoloji ve Edebiyat dersleri ile ilgili ücretsiz kurslar verilmektedir. Ayrıca öğrenciler 12.sınıfta haftada 3 gün işletmelerde beceri kazanma stajı yapmaktadırlar.

Okuldan mezun olanların üniversiteye yerleşme oranı % 28 olarak gerçekleşmektedir.

Orhan Gazi Anadolu Lisesi

35 öğretmen ve 524 öğrenci ile eğitim ve öğretim vermektedir.

10 ,11 ve 12. sınıflarda Sözel, Eşit Ağırlık , Sayısal ve Dil Alanlarına öğrencilerin kazanımları ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirilmektedir.

Hendek Anadolu Lisesi

41 öğretmen ve 626 öğrenci ile eğitim ve öğretim vermektedir.

10 ,11 ve 12. sınıflarda Eşit Ağırlık , Sayısal ve Dil Alanlarına öğrencilerin kazanımları ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirilmektedir.

12.sınıflar için üniversiteye hazırlık, diğer sınıf seviyelerinde ise derslere takviye amaçlı Matematik , Fizik , Kimya , Biyoloji ve Edebiyat dersleri ile ilgili ücretsiz kurslar verilmektedir. Okuldan mezun olanların üniversiteye yerleşme oranı 2 yıllık , 4 yıllık ve Açık Öğretim Fakülteleri olarak % 70 olarak gerçekleşmektedir.

Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi

38 öğretmen ve 600 öğrenci ile eğitim ve öğretim vermektedir.

11 ve 12. sınıflarda öğrencilerin isteklerine ve yeteneklerine göre yükseköğretimde okumak istedikleri bölüme yerleşebilmeleri için ilgili dersler öğrenci , veli ve rehber öğretmenlerle ders seçimi yapılarak öğrencilerin yönlendirilmeleri sağlanmaktadır.

Okuldan mezun olanların üniversiteye yerleşme oranı 2 yıllık , 4 yıllık ve Açık Öğretim Fakülteleri olarak % 80 olarak gerçekleşmektedir.

73 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör