Bir Başarı Hikayesi

Hüseyin Şimşir

Babası ticaret ile uğraşan 3 çocuklu bir ailenin 2.çocuğu olarak Hendek'te doğdu. İlk ve Orta Okulu Hendek'te Liseyi Adapazarı Endüstri Meslek Lisesinde okuduktan sonra Ukranya Ulusal Teknik Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri ve Ağı Mühendisliğinden mezun oldu.

Evli ve 2 çocuğu bulunan Hüseyin Şimşir , kısa bir iş hayatından sonra 26 yıldır hobi olarak yaptığını , Sakarya Av ve Yaban Çiftliği olarak kurarak kendi işinin sahibi oldu ve halende başarılı bir iş şekilde iş hayatına devam etmektedir. Ayrıca siyaset ile de ilgili olan Hüseyin Şimşir halen Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Yönetim Kurulu Üyesi görevini de yapmaktadır.

Sakarya Av ve Yaban Çiftliği , çoğu nesli tükenmiş kanatlı hayvanların üretiminin yapıldığı Sakarya bölgesindeki tek çiftlik olmasının yanında Türkiye'de ki 20 çiftlikten biri - Devlet Çiftlikleri dahil - , bazı kuş türlerinde ise - Vango tipi Yabani Güvercin - ile Türkiye'de ki tek çiftliktir. Çiftlikte üretimi yapılan kanatlı hayvanların türleri ise şu şekildedir.

Sülün : Rothshild,Gri Tavus Kuşu,Temmik Tragopan,Himalaya Monel,Kırmızı Altın,Sarı Altın,Kral Sülün,Beyaz Kulaklı,Mavi Kulaklı,Bağırtlak veTuraç.

Keklik : Beyaz , Kınalı ve Çil

Ördek : Mandarin,Karolin,Suna,Angıt,Elma Baş,Silifiyu

Kazlar : Macellan,İmparator,Nil,Sibirya

Yabani Güvercin : Tahtalı Üveyik , Vango

Güvercin : Mardin , Posta

Tavus Kuşu : Java , Mavi (Hindistan), Beyaz , Migrifen

Aynı zamanda Sakarya Arıcılar Birliği üyesi olan Hüseyin Şimşir , çiftliğinde doğal olarak Bal üretimi ile birlikte , tamamen doğal -gezen tavuk- olarak da tavukçuluk ve yumurtacılık işini de yapmaktadır.

Çocuklara ve gençlere de" Eğitiminizi tamamlayarak , hayallerinizin peşinden gidiniz ve çok çalışınız" şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.

1,194 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör