İlçemiz İş İnsanları

Tarık Yazıcı

Trabzon ili Akçaabat ilçesinden Avusturya'ya çalışmak için göç etmiş 6 çocuklu bir ailenin 4.çocuğu olarak Avusturya'da doğdu. İlk okul 3.sınıfa kadar Avusturya 'da , ailesinin Türkiye'ye dönmesi sonucunda ilk okul ,ortaokul ve liseyi de Hendek'te tamamladı.

Babası rahmetli Hayatı Yazıcı ile birlikte Memurlar Derneği Lokali İşletmeciliği , Nal Tesisleri Büfe İşletmeciliği ve Olgunlar Tesislerinde Büfeler İşletmeciliği ve daha sonra da Haydar Turan ile ortak işlettikleri Yalova'da Petrol İstasyonu Lokantacılığı gibi kendi işlerinde çalıştılar. Askerlik görevinden sonra ise Hendek'te Saray Mobilya ve Pastane işyerini açarak kendi işyerinin sahibi oldu. Daha sonra Oto Araç Kiralama ve Alım Satım ile ilgili işyerini açtı ve halen başarılı bir şekilde çalışma hayatına devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Tarık Yazıcı'nın 22 yıl önce Yönetim Kurulu Kurucu Üye ve Muhasip üye olduğu Karadenizliler Derneği (Şu anda aktif üye değil) ve Yenimahalle Spor Kulübü Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği bulunmaktadır. İş dışı zamanlarda koşu , yüzme ve futbol gibi sporları yapmakta vakit buldukça kitaplar okumaktadır.

Çocuklara ve gençlere hayatta başarılı olabilmeniz için " Eğitiminizi mutlaka tamamlamanız , kitaplar okuyarak ve spor yaparak kendinizi geliştirmeniz , ahlaklı ve dürüst olmanız , bunun yanında büyüklere ve küçüklere saygılı davranmanız ve çok çalışmanız gerekir" şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.


1,341 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör