İlçemiz İş İnsanları

En son güncellendiği tarih: 20 Tem 2020


Erol Çetinkala


Babası inşaat işleri ile uğraşan 4 çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak Hendek'te doğdu.İlk , Ortaokulu Hendek'te Liseyi Adapazarı Anadolu Teknik Lisesinde okudu. Sakarya Üniversitesi Makina Öğretmenliği daha sonra da Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikerliğinden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk sahibi Erol Çetinkala , Düzce ili Cumayeri ilçesinde 3 yıl öğretmenlik yaptı. Daha sonra özel sektörde Edirne (TüvTürk ) , Düzce (Standart Profil ) ve Hendek'te ( Wiegel ) gibi bir çok firmalarda çalışıyor aynı zamanda sürücü kurslarında öğretmenlik yapıyordu.

Daha sonra Hendek'te kardeşi Birol Çetinkala ile birlikte İpek Yolu Sürücü Kursunu açtı ve sonradan Hendek'te İş Makinaları ve Sapanca'da Sapanca Doğa Sürücü Kursu olarak şubelerini de açarak 3 şube ile hizmet vermekte aynı zamanda inşaat sektöründe de İpek Yolu İnşaat firması olarak yaptığı başarılı projelerle de şehrimize değer katmaya devam etmektedirler.

Çocuklara ve gençlere , evlerden , bilgisayar başından kalkarak , dışarıda hayatın içinde olmalarını , çevrelerini ve insanları gözlemlemelerini ve birlikte oyunlar oynayarak zaman geçirmelerini önermekte , bunun yanında eğitimlerini iyi bir şekilde tamamlamalarını ve kitaplar okuyarak kendilerini geliştirmelerini önermektedir. İş hayatına ilişkin olarak da " Dürüst olun , kul hakkını yemeyin , duygusal hareket etmeyin ve çok çalışın." şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.

1,396 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör