FUTBOL EFSANELERİMİZ


Hakan Soylu


Hendekspor Takım Kaptanı


İlçemizin yetiştirdiği en değerli futbolculardan biri olan Hakan Soylu , Adapazarı Şeker Fabrikasında çalışan bir baba ve ev hanımı bir anne ile 5 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak Hendek Kalayık Köyünde doğdu. İlk ve Orta Okulu Hendek'te , Lise tahsilini ise Adapazarı Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamladı.
Evli ve 3 çocuğu olan Hakan Soylu , futbol hayatına Hendekspor altyapıda başladıktan sonra sırasıyla Hendekspor A Takımı , Sapancaspor , Kırşehirspor , Offspor , Akçaabatspor , Aydın Nazilli Belediyespor , Batman Petrolspor ,Sarıyerspor -4,5 yıl oynadı ve takım kaptanlığı yaptı- , Karagümrükspor , tekrar Batman Petrolspor , Hendekspor , Tavşanlı Linyitspor , Ankara TKİ spor futbol takımlarında oynadıktan sonra tekrar memleketine dönüp Hendekspor'a transfer oldu. Futbol hayatında Ziraat Türkiye Kupasında Sarıyer Futbol Takımında iken Beşiktaş ile Karagümrük Futbol Takımında iken ise Mersin İdmanyurdu karşılaşmalarında forma giyerek goller attı ve başarılı maçlar çıkardı.

Futbol yaşamı için , Sakaryaspor eski yıllarda daha iyi durumdaydı , bir futbolcu fabrikası gibiydiler . Çok iyi futbolcular çıkıyordu. Ancak son yıllarda dışarıdan futbolcu alınmakta ve şehrimizin futbolcularına şans verilmemekte ve bu sebeple futbolcularımız başka şehirlerde ve takımlarda oynamaktadır. Bu sebeple Ben ve Gökhan Köstereli dışında başarı göstermiş yeterli futbolcularımız da olamadı. Ancak Hendekspor Başkanımız Adil Karabulut , Hendekspor'un başına eski Sakaryaspor Altyapı Koordinatörü ve Akedemisyen Talip Toprak Hocamızı getirmekle buna verdiği önemi göstermiştir. Bizlerde hem Başkanımıza hemde Hocamıza Şampiyonluklara ve bir sporcu üreten Futbol Kulübü olmamız yolunda bütün gücümüzle çalışarak desteklerimizi vereceğiz ve bunu birlikte başaracağız.


Hakan Soylu çocuklara ve gençlere iyi ve başarılı bir futbolcu olabilmek için ," Disiplinli olmak , iyi beslenmek , iyi uyku uyumak , özverili olmak , çok çalışmak ve bir profesyonel futbolcu gibi yaşamak " şeklinde de tavsiyelerde bulunmaktadır.1,096 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör