Gezi Rehberi , Babalı Köyü


Pandemi döneminde deniz , güneş ve sahil olarak nereye gidelim diye düşündüğünüz bir dönemde Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı sessiz sakin bir köy olan Babalı Köyü acaba sizlere önereceğim bir yer olabilir mi?

Görüp görebileceğiniz belki de en güzel yerlerden biri olan Babalı Köyü , el değmemiş doğasıyla , upuzun kumsalı ve Karadeniz’in masmavi sularıyla , gelenlerin birçoğunun Kerpe , Kefken ve Cebeci’yi ziyaret ettikten sonra, uğramadan geçip gittiği sürekli unutulmuş , saklı kalan bir yer olmuştur.

Babalı Köyü , Pandemi döneminde , sessiz ve sakin bir tatil isteyenler için el değmemiş doğasına hayran kalacağınız , ailece tatil yapabileceğiniz ve kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin gözdesi olabilecek bir sahil şeridinde dir.

Ayrıca Motocros yarışlarının da yapıldığı eşsiz bir yer olan Babalı Köyü , Karavan ile seyahat edenlerin de konakladığı ve Çadır Kampı da yapılabilen bir yer olma özelliğini de taşımaktadır.

Köyde ailece kalınabilecek bir pansiyon da bulunmaktadır. Ulaşım olarak Sakarya Kaynarca ilçesi , Kefken , Cebeci ayrımından devam edildikten sonra yaklaşık 20 km mesafede olup , seyahat süresi ilçemizden yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir.

542 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör