Dereboğazı Mahalle Muhtarı Yurttan Kuru

En son güncellendiği tarih: 28 Kas 2020


Muhtar Yurttan Kuru , 1984 -1985 sezonunda Amatör Grupta Hendekspor 'un şampiyon olduğu kadrodaydı.

3000 nüfuslu Dereboğazı Mahallesinin 4 dönemdir Muhtarlığını yapan Yurttan Kuru 'nun babası merhum Fuat Kuru da mahallede 37 sene Muhtarlık yapmıştı.

Muhtar Yurttan Kuru , Bakırsan da uzun yıllar çalıştıktan sonra serbest olarak esnaflık yaptı ve daha sonra da Hendek Belediyesinde çalıştıktan sonra emekli oldu.

İş hayatının dışında Futbol ile de ilgilenen Muhtar Yurttan Kuru , sırasıyla Hendek Gençlikspor , Hendekspor , Hendek Esnafspor , Düzce spor , Düzce Hamidye spor ve Sakarya Donatım spor olmak üzere 20 yıl boyunca da profesyonel olarak futbol oynadı.

Muhtar Yurttan Kuru , 1984 -1985 sezonunda Amatör Grupta Hendekspor 'un şampiyon olduğu kadrodaydı. Hendekspor 3.lige çıkmayı hak kazanmıştı ancak Başkan Ali Duyar ve Yönetiminin müracatta geç kalmaları sonucu , yerine 2.inci olan Akyazıspor 3.lige çıkmıştı.

Evli ve 3 çocuk ile 1 torun sahibi olan Muhtar Yurttan Kuru 'nun çocuklarından evli olan kızı Muhasebe bölümü mezunu , diğer kızı Gıda Mühendisi ve oğlu ise Makine Teknikeri olup özel sektörde çalışmaktadırlar.

Mahallenin ihtiyaçları ile ilgili olarak Muhtar Yurttan Kuru , Dolmuş Hattı , E5 kenarında ki boş alana bir çocuk parkı ve ara sokaklara yayalar için kaldırım yapılması gibi projelerinin bulunduğunu ve ilgili yerlere iletildiğini ve takip etmekte olduklarını ifade etti.


962 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör