Büyükdere Mahalle Muhtarı Adem Demir


Büyükdere Mahallesinin Muhtarlığını yapan Adem Demir , elektrik işleri ile ilgili fabrikalarda çalıştıktan sonra emekli oldu ve 3 dönemdir de mahallenin muhtarlığını yapmaktadır.

2500 nüfuslu mahallenin gelir kaynağı yıllık 200 ton ile Fındık dır . Mahallede Sebze ve Meyvecilik ile Hayvancılık ise kendi ihtiyaçları için yapılmaktadır. Ayrıca mahallede 4 adet de Tavuk Üretim Çiftliği bulunmaktadır .

Mahallede ki Çocuklar taşımalı sistemle merkezdeki okullarda eğitim ve öğretim görmektedir. Eski okul binası tamir edilerek toplantılar ve düğün nişan gibi sosyal amaçlı faaliyetler için kullanılabilmesi amacıyla bu konudaki taleplerini ilgili yerlere ilettiklerini ifade eden Muhtar Adem Demir ,

" Mahallede Dolmuş Hattı ile ilgili Sakarya Büyükşehir Belediyesi UKAME 'ye başvuru yaptıklarını ve bu konuyla ilgili olumlu bir cevap gelmesini de umutla beklemekteyiz " şeklinde açıklamada bulunduktan sonra da ,

sözlerine " Özellikle belirli saatlerde Hastane Dolmuşları mahallemizde ring şeklinde çalışarak mahallemizin bu önemli ihtiyacını karşılayabilir" şeklinde devam etti.


465 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör