2020 Yılı Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

En son güncellendiği tarih: Mar 19


İlçemizdeki başarıları ve başarılı insanlarımızı halkımızın gündemine sunabilmek , onları onurlandırabilmek ve bu tip uygulamaların yaygınlaşabilmesine katkı sağlayabilmek amacıyla 21 Eylül 2020 tarihinde İlçemizde ilk olarak bir Başarı Ödülleri organizasyonu yapılmıştı.

Pandemi sebebiyle sadece ödül alanlar ve ödül takdim edenler olarak sınırlı sayıda katılımcılar ile birlikte 21 Eylül 2020 tarihinde Moss Cafe ve Restaurantta Ödül Töreni gerçekleştirilmişti.

Moderatörlüğünü İlçemizin değerli şahsiyetlerinden , İTÜ Malzeme ve Metalurji Yüksek Mühendisi Sn. Danyal Hergünsel'in yaptığı ve 8 Kategoride düzenlenen Ödül Töreninde , Yöneticilik , Bilim ve Teknoloji , Tarım Uygulamaları , Hayvancılık Uygulamaları , Kooperatifçilik Uygulamaları , Spor , Eğitim ve Meslek alanlarında 2020 Yılı Başarı Ödülleri sahiplerine takdim edilmişti.


2020 Yılı Başarı Ödülleri ;


Yöneticilik Başarı Ödülü

Hendek Yenimahalle Muhtarı Sn. İsmet İskefiyeli , 22.000 nüfuslu mahallemizde Muhtarlık görevini mahalleli vatandaşları ile uyum içerisinde bir çok sorunları gidermiş , Sağlık Ocağının kurulması ve 7 Doktor ile hizmet vermesini sağlamış ve 32.000 imza toplayarak İlçemize bir Fen Lisesi kazandırılması çalışmalarında da bulunmuştur. Yenimahallenin sorunlarını gidermek ve yaşanabilir çağdaş bir mahalle olma yolunda da geleceğe yönelik olarak ;

- Yenimahalle Yağmur Suyu Giderinin hayata geçirilmesi

- Bir ilkokul yapılması

- Postane Şubesi açılması

- Mahallenin belli bir yerine Bankamatiklerin kurulması

- 250 Esnafın iş yapabileceği Pazar Yerinin kurulması

- Dolmuşlar için Dönerli Hat olması

gibi çalışmalarından dolayı bu ödüle layık bulunmuştur. Yenimahalle Muhtarı Sn. İsmet İskefiyeli'ye Başarı Ödülünü Eski Hendekspor Antrenörü ve Kızılay Derneği Başkanı Sn. Sami Bağdatlı takdim etmişlerdir.

Bilim ve Teknoloji Başarı Ödülü

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanında hazırlanan "LPG li ve Güvenli" isimli proje 22-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020 Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışması lise kategorisine başvurarak finale kalmaya hak kazanmış olup ilçemizin bu alanda gurur kaynağı olmuş ve tanıtımına da büyük katkı sağlamışlardır. Bu sebeple Sn. Mustafa Gılavuz ve Sn. Umut Hasan Taşkın bu ödüle layık bulunmuşlardır. Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Sn. Mustafa Gılavuz ve Sn. Umut Hasan Taşkın 'a Başarı Ödülünü , İpekyolu Sürücü Kursu ve Sapanca Doğa İnşaat Firma Sahibi Sn.Erol Çetinkala takdim etmişlerdir.

Tarım Uygulamaları Başarı Ödülü

Hendek Kargalı Yeniköy Mahallesi’nde ki 65 dönümlük alana , pandemi sürecinde

Hendek Belediyesi, köylü ve hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanan gübre ile patates, soğan, domates, salatalık ve biber tohumları köylüler tarafından ekilmişti. Mahsul zamanında da ürünler toplanarak ihtiyaç sahiplerine verildi. Bu sebeple Kargalı Yeniköy Mahallesi Muhtarımız Sn. Cemil Çamurlu bu ödüle layık bulunmuşlardır. Kargalı Yeniköy Mahalle Muhtarı Sn. Cemil Çamurlu'ya Başarı Ödülünü , Proko yapı adına Bayrak Metal Firma Sahibi Sn. Osman Bayrak takdim etmişlerdir.

Hayvancılık Uygulamaları Başarı Ödülü

Hendek Esentepe Mahallemizde , Hayvan Besi ve Sütçülük alanında yaptığı yatırımlardan dolayı Bayrak Metal Sahibi Sn. Osman Bayrak bu ödüle layık bulunmuşlardır. Sn. Osman Bayrak'a Başarı Ödülünü , Marmaravizyon OSGB Firma Sahibi Sn. Atilla Kahraman takdim etmişlerdir.

Kooperatifçilik Uygulamaları Başarı Ödülü

Hendek S.S. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Kurucu Başkanı olan Sn.Cengiz Varlıca topladığı aidat ile 50 dönüm yer alarak , toplamda Küçük Sanayi Sitesinin alanının 70 dönümüne çıkarılmasını ve İşyeri inşaatlarını da planlanandan 3 yıl önce bitirilmesini sağlamıştır. Eğitimin öneminin farkında olarak da , Çıraklık Eğitim Merkezi'nin Küçük Sanayi Sitesine yakın bir yere kurulabilmesine de öncülük etmiştir. Bunun yanında ileriye yönelik bir vizyon sahibi de olan Sn. Cengiz Varlıca , merdiven altı işletmelerin , Şehirlerde arttığını ve yeni iş yerlerine ihtiyaç olduğunu ayrıca Belediyecilik anlamında da Şehirlerde ki sorunların da giderilmesine yardımcı olacağı düşüncesi ile , Şehirlerden dışarıda kurulacak olan Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Siteleri -Metalciler , Mobilyacılar ve Marangozlar gibi işletmeler- için gelecek 5 yıllık planları yapmış ve gerekli yerlere ve ilgililere de iletmiştir. Bu sebeple Sn.Cengiz Varlıca bu ödüle layık bulunmuşlardır. Sn. Cengiz Varlıca'ya Başarı Ödülünü , Zirai Donatım Ankara Bölge Müdürlüğü Eski Müşaviri ve Genel Müdürü Sn. Ahmet Aytemiz takdim etmişlerdir.

Spor Başarı Ödülü

Hendek İlçemiz Futbolcularından Sn. Hakan Soylu , futbol hayatına Hendekspor altyapıda başladıktan sonra sırasıyla Hendekspor A Takımı , Sapancaspor , Kırşehirspor , Offspor , Akçaabatspor , Aydın Nazilli Belediyespor , Batman Petrolspor ,Sarıyerspor -4,5 yıl oynadı ve takım kaptanlığı yaptı- , Karagümrükspor , tekrar Batman Petrolspor , Hendekspor , Tavşanlı Linyitspor , Ankara TKİ spor futbol takımlarında oynadıktan sonra tekrar memleketine dönüp Hendekspor'a transfer olmuştu. Futbol hayatında Ziraat Türkiye Kupasında Sarıyer Futbol Takımında iken Beşiktaş ile Karagümrük Futbol Takımında iken ise Mersin İdmanyurdu karşılaşmalarında forma giyerek goller attı ve başarılı maçlar çıkarmıştı. Bu sebeple Sn. Hakan Soylu bu alanda ilçemizin yetiştirdiği ender futbolculardan biri olarak bu ödüle layık bulunmuşlardır. Sn. Hakan Soylu'ya Başarı Ödülünü , Hendekspor Başkanı Sn. Adil Karabulut takdim etmişlerdir.

Eğitim Başarı Ödülü

Geçen yıl halkın dilinde ve gönlünde yer edinen "Bu sevda bu şehre sığmaz" sözü ile Hendek Halkının , "Hendek'te Fen Lisesi İstiyoruz "çağrılarına ve beklentilerine kayıtsız kalmayan Hasan Serdar Baykal , Proje Okul Olarak Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin ilçemize kazandırılmasını sağladığından dolayı bu ödüle layık bulunmuşlardır.

Meslek Başarı Ödülü

2020 Yılı Meslekte Başarı Odülü'ne Gazeteci Hasan Öztürk layık bulundu. Gazetecilik mesleğine Sakarya Yenigün gazetesinde Muhabir olarak başlayan Hasan Öztürk , 41'nci yılında da bu görevine başarılı bir şekilde devam etmekte aynı zamanda da Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir. Bu sebeple Sn. Hasan Öztürk bu ödüle layık bulunmuşlardır.


Bilgi : Pandemi sebebiyle öne çekilerek 21 Eylül 2020 tarihinde yapılan Ödül Töreni haberi , yıl sonu itibariyle tekrar yayınlanarak bilgilerinize sunulmuştur.

1,518 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör